01 ارديبهشت
تعداد Language Interface Pack مورد نیاز برای یک فارم

 

برای اینکه یک بسته زبانی جدید در فارم شیرپوینت خود نصب کنید به 3 نکته زیر توجه نمایید:


۱) مطابق استاندارد مایکروسافت یک بسته زبانی باید روی همه اجزای فارم نصب شود

مطابق با دستورالعمل استاندارد شرکت مایکروسافت اگر شما یک بسته زبانی یا هر نرم افزار دیگری روی یکی از اجزای فارم شیرپوینت خود نصب کنید، باید این بسته زبانی را روی همه اجزای فارم خود نصب کنید. اثبات این موضوع بسیار ساده است. عبارت زیر را در Google جستجو کنید :

Screen Shot 1397-02-01 at 18.35.32.png

مرحله ۲ خیلی شفاف توضیح می دهد که شما بسته زبانی را باید در همه اجزای فارم خودتان نصب کنید.

You will need to install the language packs on all servers in your farm.


اینجا هم یک لینک از مستندات رسمی مایکروسافت برای مطالعه بیشتر قرار می دهیم:


https://docs.microsoft.com/en-us/sharepoint/install/install-or-uninstall-language-packs

Language packs enable site owners and site collection administrators to create SharePoint sites and site collections in multiple languages without requiring separate installations of SharePoint 2013. You install language packs, which contain language-specific site templates, on web and application servers.

بنابراین هر بسته زبانی باید هم روی سرورهای Web و هم روی سرورهای Application نصب گردد.

۲) اگر بسته زبان را روی همه اجزای فارم نصب نکنیم چه می شود ؟

در همه بسته‌های زبانی که شرکت مایکروسافت ارایه می کند اگر بسته زبانی را روی یکی از سرورهای فارم خود نصب نکنید آن سرور اصولا نمی تواند به فارم شما ملحق شود ! برای آزمایش یک فارم شیرپوینت ایجاد کنید و به عنوان مثال بسته زبان عربی را روی این فارم نصب کنید. سپس یک سرور جدید به این فارم بیافزایید. خواهید دید که configuration wizard به شما اجازه joint شدن این سرور جدید را نخواهد داد مگر اینکه بسته زبان عربی را روی این سرور جدید هم نصب کنید.

۳) چرا نیاز است بسته زبانی روی همه اجزای فارم نصب شود ؟

سرورهای مختلف در فارم شیرپوینت شما وظایف مختلفی به عهده دارند. بسیاری از این role ها برای اینکه درست اجرا شوند به resource های زبان های فعال در فارم شیرپوینت شما نیاز دارند. فایل های ترجمه ای یا resource های هر زبان روی هارد هر سرور نصب می شود و شیرپوینت در زمان اجرا این ریسورس ها را از روی هارد سرور می خواند. در صورتی که ریسورس های مربوط به یک زبان روی همه سرورها نصب نباشند برخی از role ها ممکن است بدون ایراد اجرا شوند ولی کارکرد بسیاری از role ها با اشکال مواجه می شود گرچه ممکن است شما در لحظه اول متوجه این وضعیت نشوید. به عنوان مثال اگر بسته زبان مورد نظر روی سرور web نصب باشد ولی روی سرور search نصب نباشد فیلترهای جستجو در زمان نمایش به زبان انگلیسی نمایش داده می شوند و عملکرد فیلترها بر اساس تاریخ شمسی هم امکان پذیر نیست. بنابراین ریسورس های همه زبان های مورد استفاده در فارم شیرپوینت لازم است روی همه اجزای فارم نصب باشند.

۴) اگر بسته زبان فارسی راهکار خلاق را فقط روی سرور وب نصب کنیم چه می شود ؟

در نگاه اول ممکن است شما مشکل خاصی را مشاهده نکنید ولی همه role هایی که روی سرورهای دیگر غیر از وب سرور نصب هستند با مشکل مواجه می شوند و زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی را نمی توانند نمایش دهند. مسال سرور جستجو در بالا فقط یکی از این موارد است.

از آنجایی که بیشتر استفاده کنندگان شیرپوینت در ایران استفاده کاملی از سرویس های بسیار پیشرفته شیرپوینت مانند search, social, user profile, taxonomy,… ندارند و بسیاری از مواقع این سرویس ها را پیکربندی نمی کنند ممکن است در مرحله اول پیاده سازی اشکال خاصی را مشاهده نکنند.

در پایان راهکار خلاق پیشنهاد می کند هر بسته زبانی مورد نیاز شما روی همه اجزای فارم نصب شود ولی در صورتی که شما ترجیح می دهید بسته زبان فارسی راهکار خلاق را فقط روی سرور وب نصب کنید هیچ مانعی در این خصوص وجود ندارد و شما می توانید صرفا یک بسته زبان فارسی برای فقط وب سرور اصلی خودتان تهیه نمایید.

در صورتی که بعدا به این نتیجه برسید که برای دیگر اجزای فارم نیز نیاز به بسته زبان فارسی است لازم است هزینه کامل لایسنس جدید را پرداخت نمایید.

لازم به توضیح است راهکار خلاق معمولا تخفیف هایی قابل توجهی برای لایسنس های سرورهای دوم و سوم به مشتریان خود صرفا در زمان خرید لایسنس اول ارایه می کند.

نظرات

در حال حاضر برای این مطلب هیچ نظری داده نشده است.